U suradnji s Udrugom hrvatskih tržnica (UHT) Univerzal i ove godine sudjeluje u projektu “Certificirane seljačke tržnice”, kojim se lokalnim proizvođačima svježih i zdravih namirnica iz domaćega uzgoja daje poseban status. Građani koji kupuju na tržnici za svoj stol tako mogu odabrati provjerene proizvode iz kontroliranog uzgoja.

Dodjelom među Đakovčanima sve cijenjenijega certifikata “Proizvodi hrvatskog seljaka” prepoznat je, ali i posebno vrednovan cjelogodišnji trud i predan rad obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava koja svoje proizvode nude na Gradskoj tržnici. Univerzalov je projektni partner Upravni odjel za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam Grada Đakova.

Svečanost uručenja certifikata za 56 proizvođača, koji su prošli stručnu provjeru uzgojnih uvjeta i kultura, bit će u srijedu 26. lipnja u 9 sati na Gradskoj tržnici u Đakovu. Svaki će proizvođač, osim certifikata, primiti zelenu pregaču, kapu i žutu majicu s istaknutim obilježjima Gradske tržnice i programa “Proizvodi hrvatskog seljaka”.