Sadnjom sedmoga su generacijskog drvoreda maturanti Ekonomske škole “Braća Radić” obilježili Dan planeta Zemlje. Svojevrsni je to okolišni otisak njihove generacije koja nastavlja put u život, kao što novo drveće nastavlja svoj prirodni rast i razvoj. Glavninu su posla na travnjaku uz križanje Kvaternikove i Splitske ulice obavili komunalni radnici, pripremivši teren mladim ekonomcima koje, međutim, nije mimoišao teret lopate. Svjesni važnosti svakog novozasađenog stabla učenici su rado pomogli Univerzalovim vrtlarima pri zatrpavanju rupa i izradi “zdjelica”. U formiranju je novog drvoreda crvenolisnog javora sudjelovalo 15-ak maturanata predstavnika 4E1, 4E2, 4K, 4UR i 3Pr razreda s profesorima Bernardicom Šušak, Mirelom Fekete i Tomislavom Juričem, a pridružio im se i ravnatelj Željko Bionda.

Sadnjom drveća kod mladih se ljudi razvija osjećaj za suživot s prirodom i odgovornost za okoliš, poručuje prof. B. Šušak, dok svako generacijsko stablo predstavlja uspomenu na srednjoškolsko doba kao najljepše životno razdoblje. Osim što je Ekonomskoj školi i ovaj put osigurao školovane sadnice javora, Univerzal je izradio generacijske pločice koje će označavati pripadnost pojedinog drveta razredu koji ga je zasadio. » FB fotogalerija