U specijaliziranim su spremnicima na Vitici, i u netom zaključenoj sezoni svinjokolje, Đakovčani mogli pravilno, higijenski i ekološki zbrinuti životinjski otpad. Da je ovaj kanal njegova besplatnog sakupljanja prepoznat kao dobro rješenje, potvrđuje 25 tona ondje zaprimljenih neiskoristivih svinjskih ostataka u razdoblju od početka studenog do veljače. No, daleko je zvučniji podatak da je u proteklih pet sezona s (pri)gradskog područja, zahvaljujući osviještenosti, odgovornosti za zdravlje i informiranosti sugrađana, ukupno prikupljeno 118,5 tona klaoničkog otpada, što daje prosjek od 24 tone otpada u sezoni.

Potrebna je sredstva za zbrinjavanje osigurao Grad Đakovo, a tehničku podršku ponovno je pružio Univerzal. Prikupljeni je animalni otpad posebnim transportom otpremljen u Sesvetski Kraljevec u pogone Agroproteinke, ovlaštene za oporabu životinjskih nusproizvoda i otpada. Sve se to ondje prerađuje u hranu za životinje i energente. Cijeli je ovaj proces, od svinjokolje i sakupljanja otpada do njegove tehnološke obrade, doprinos svih nas kružnom gospodarstvu, održivosti te napose zdravlju ljudi i životinja.