Epidemiološka je situacija pod kontrolom, pa je Stožer civilne zaštite Grada Đakova odlučio zadržati Gradske bazene otvorenima. Ipak, broj posjetitelja već se nekoliko dana, od pojave Covida-19 među lokalnim stanovništvom, pomno motri, a kao mjera prevencije, također odlukom Stožera civilne zaštite, od danas su iz uporabe isključeni aquagan i hidromasažni bazen. Budući da su ove dvije točke jedina mjesta bližeg kontakta kupača u cijelom bazenskome krugu, njihovim je zatvaranjem dodatno pojačana prevencija potencijalnog širenja koronainfekcije.
Voditelj Univerzaove Poslovne jedinice Gradski bazeni Tomislav Vuković kaže kako u skladu s preporukom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) broj posjetitelja u istome trenutku ne smije premašiti brojku od njih 750. – U normalnim su uvjetima kapaciteti našeg kupališta trostruko veći, ali kako smo u sezonu ušli uslijed pandemije koronavirusa i uz nestabilno vrijeme primjećujemo da je posjećenost manja, kaže Vuković. Dodaje da se prošlog vikenda u bazenima okupalo tisuću posjetitelja, što je najbolji vikend u prvih mjesec dana ovoljetne sezone. Dezinfekcija ruku obavezna je na ulazu na Gradske bazene, prilikom korištenja toaleta i garderobe, svatko prolazi kroz dvostruku dezbarijeru, fizički odmak među posjetiteljima treba biti barem metar i pol, a cijeli se prostor svakodnevno dezinficira. – Poznato je da je virus Sars-Cov 2 osjetljiv na kloriranje, a bazenska je voda hiperklorirana i uobičajeno pripremljena prema svim pravilima za javna kupališta, pa nema bojazni od zaraze koronavirusom u vodi, navodi Vuković i dodaje da se “đakovačka” voda nekoliko puta dnevno provjerava.
Stožer je odlučio i o nastavku rada Gradske tržnice u kontroliranim uvjetima s ograničenim brojem ulazaka; prodavači moraju nositi zaštitne maske i rukavice, dok je za posjetitelje to preporuka.