Za održavanje gradskih cesta u zimskim uvjetima vožnje Univerzal raspolaže dvama kamionima s ralicom i posipačem, četirima traktorima s ralicom i rasipačem, kombinirkom i radnim strojevima pogodnima za čišćenje nogostupa, šetališta i parkirališta. Radi preventivnoga tretiranja kolnika na niskim temperaturama i posipavanja prilikom čišćenja snijega pripremljeno je zasad 50 tona soli i 30 prostornih metara sipine, što su zalihe koje će se po potrebi dopunjavati. Sve se to moglo čuti na smotri Univerzalove zimske službe, kojom je tradicionalno predstavljena mehanizacija, na koju se ozbiljno računa do početka proljeća, i provjerena njezina operativna spremnost. Smotri su, uz direktora trgovačkog društva Stjepana Ripića i voditelja službe Tomislava Vukovića, prisustvovali pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo i financije Sanja Rogoz-Šola i načelnik Policijske postaje Đakovo Rudolf Kolarić. Gradski komunalac pokriva 60 kilometara nerazvrstanih cesta, 30.000 četvornih metara pješačkih površina i 10.500 četvornih metara parkirališta. Snijeg se, čim pokrije ceste te pješačke zone, čisti po stupnjevima prioriteta određenih Programom održavanja nerazvrstanih cesta Grada Đakova.