Gradski se komunalac Univerzal, pružajući tehničku, potporu pridružuje Gradu Đakovu, Turističkoj zajednici, Đakovačkom vodovodu, Hrvatskim vodama, Trećoj gardijskoj brigadi Kune, te ribičkim i lovačkim društvima u eko-akciji Zelena čistka, koja se u cijeloj Hrvatskoj održava u subotu 15. rujna. Cilj je zajedničkim djelovanjem javnosti, a posebno onima koji nemaju razvijenu svijet o važnosti očuvanja okoliša, poslati poruku kako bitka za čist i uredan okoliš nikada ne prestaje!

Đakovački dio kampanje obuhvaća čišćenje i sanaciju divljih deponija na čak deset lokacija; prema Dragotinu, gdje se uz svaki poljski put nalazi poveća količina otpada, u Ulici Đure Basaričeka prema Bajeru, divljeg odlagališta Prosje u Piškorevcima i na poljskom putu prema Sajmištu, u produžetku Ulice Brana i iza Ulice Vladimira Nazora preko puta crkve u Selcima Đakovačkim, divljega odlagališta Pariz u Novim Perkovcima, odlagališta u Jošavskoj ulici i iza Ulice Ante Starčevića u Kuševcu, kao i uklanjanje komunalnog i građevinskog otpada s ceste prema Jurjevcu u Širokom Polju. Univerzal za potrebe Zelene čiste daje vlastitu operativu – “kombinirku”, kamion podizač, traktor s prikolicom te kamion za prijevoz otpada.