Nabava dvaju vozila za odvojeno prikupljanje otpada vrijednih 1,54 milijuna kuna kapitalni je projekt koji obilježava Univerzalovu poslovnu 2020. godinu. Javnosti predstavljeni u listopadu, kamioni su s 85% sredstava financirani su iz Kohezijskog fonda EU-a, dok razliku do punog iznosa projekta KOMVO 2U od 1,67 milijuna kuna zatvara sam Univerzal. Ovaj je izniman uspjeh Univerzalove administracije prezentiran na završnoj konferenciji 2 prosinca. Uz epidemiološke mjere, iz kojih je proizašla i nazočnost najviše 25 uzvanika, u velikoj dvorani DVD-a Đakovo o značenju proširenja voznog parka za Univerzal i korisnike javne usluge govorio je direktor gradskog komunalca Stjepan Ripić, dok se u ime Grada Đakova nazočnima obratio zamjenik gradonačelnika Antun Galić.

Obojica su poručila kako je svjesno gospodarenje otpadom na kućnom pragu osnovni preduvjet čistom okolišu i smanjenju hrpa miješanog otpada na odlagalištu Vitika, naglasivši kako će svi korisnici uskoro biti opremljeni spremnicima za biorazgradivi otpad, a napokon stižu i posude za plastičnu ambalažu svima koji su reciklabilnu plastiku dosad pohranjivali u žute vreće.

Prosječna je starost vozila Univerzalove poslovne jedinice Čistoća, u kojoj je svakodnevno u pogonu sedam kamiona, prije nabave novih bila 14 godina, pa je obnova flote jamstvo uspješnog poslovanja u budućnosti i još bolje usluge za građane.