Uzorci vode iz olimpijskog i malog bazena udovoljavaju svim propisanim vrijednostima iz Pravilnika o sanitarno-tehničkim i higijenskim uvjetima bazenskih kupališta te o zdravstvenoj ispravnosti bazenskih voda, stoji u prvom ovosezonskom analitičkom izvješću Zavoda za javno zdravstvo (ZJZ) Osječko-baranjske županije.

Sva su laboratorijski provjeravana fizikalno-kemijska i mikrobiološka svojstva vode u skladu s pokazateljima koji sugeriraju kvalitetnu vodu, uključujući i parametre zabilježene neposrednim uzorkovanjem na Gradskim bazenima, koje je obavila Služba za zdravstvenu ekologiju ZJZ-a. Priznanje je to Univerzalovu bazenskom timu za svakodnevnu brigu o pripremi, kvaliteti i medicinskoj ispravnosti vode za kupanje. Dnevni protokol nalaže redovnu provjeru vode u intervalima od po dva sata i praćenje svih relevantnih karakteristika vode oba bazena. Osim što je zdrava, voda je svakodnevno svježa, kristalno čista i ugodna za kupanje! Njezina je temperatura 24˚C.