Na odlagalištu Vitika nema nikakvog opasnoga otpada, a kamoli ekološke prijetnje za građane! Zoran Vinković ne bira riječi očajnički tražeći povratak u politički život, pa je izvedeni dramolet o otpadu stilski ukrasio gomilom laži, odgovara Univerzalov direktor Stjepan Ripić na tvrdnje koje je Vinković plasirao u lokalne medije. Vitika je školski primjer odlagališta neopasnog otpada i jedno od najuređenijih takvih odlagališta u Hrvatskoj, strogo kontrolirano i visoko održavano u svim svojim segmentima, u što je Univerzal s Gradom proteklih godina investirao silna sredstva. Redoviti nadzor Državnog inspektorata proveden u svibnju na aktivnoj plohi nije utvrdio nikakve nepravilnosti u procesu prihvata i deponiranja otpada, ugroženost okoliša, kao ni bilo koji inkriminirajući detalj, što je naš temeljni argument koji ruši Vinkovićeve konstrukcije. Tvrditi da se odlaganje otpada na Vitici odvija noću, kako bi se nešto skrivalo, i da je to kriminalno djelo vrlo je opasno te zbog namjernog lažnoga informiranja i uznemiravanja javnosti on može očekivati tužbu za klevetu, rezolutan je direktor Ripić.

Među brojnim je lažima i cijena zbrinjavanja miješanog otpada, koju plaćaju korisnici odlagališta iz drugih sredina. U Univerzalovom javno dostupnom Cjeniku (na mrežnim stranicama) stoji da ova usluga košta 74,66 € po toni, a ne 40 kuna, kako kaže Vinković koji još nije prešao na euro, što je 14 puta više od njegove izmišljene cijene! Univerzal, međutim, vodi ozbiljno i transparentno poslovanje i nema vremena baviti se političkim pamfletima Zorana Vinkovića, zaključuje Ripić.