Bazirajući se prvenstveno na osnovno poslovanje, Univerzal je sklopio ugovor s Općinom Gorjani, prema kojemu je od 1. rujna preuzeo odvoz i zbrinjavanje komunalnoga otpada s područja te Općine. Odvoz miješanog otpada u Gorjanima i Tomašancima Univerzalovi će djelatnici obavljati svakog četvrtka, počevši od 6. rujna, odvoz papira, kartona, papirne i kartonske ambalaže svake treće srijede u mjesecu, počevši od 19. rujna, a odvoz plastike svakog trećeg petka u mjesecu, počevši od 21. rujna.

Zelene posude i vreće za odlaganje papira i plastike mještani trebaju pravovremeno pripremiti za odvoz koji će se odvijati u jutarnjim satima, a tijekom rujna već od 6 sati. Obavijesti s kalendarom odvoza i točno označenim “zelenim”, “plavim” i “žutim” datumima već su na adresama novih korisnika.

Nakon Satnice Đakovačke, Viškovaca, Trnave i Levanjske Varoši Gorjani su peta općina Đakovštine u kojoj Univerzal, osim na području grada i prigradskih naselja, obavlja ovu javnu komunalnu uslugu.