Gradska je tržnica Đakovo u zatvorenom prostoru od subote 28. ožujka 2020. ponovno otvorena za korisnike. Pritom će se svi, i prodavači i građani koji dolaze po namirnice, morati pridržavati protuepidemijskih mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, od socijalne distance i kontroliranoga broja osoba koje ulaze u zatvoreni prostor do pojačane higijene i dezinficiranja površina. Univerzalovi su radnici po nedavnom zatvaranju tržnice već obavili dezinfekciju objekta, a isto će ponoviti i sutra rano ujutro, prije prvih kupaca. Odlukom Stožera civilne zaštite RH raditi također smiju kiosci i prodavaonice u sastavu tržnica. Radno je vrijeme od 8 do 13 sati.

GRAĐANI SU POZVANI PRIDRŽAVATI SE SVIH HIGIJENSKIH SMJERNICA I NAPUTKA O MEĐUSOBNOJ UDALJENOSTI, KAKO ODLUKA O PONOVNOM OTVARANJU TRŽNICA NE BI BILA POVUČENA!

Kretanje korisnika u prostoru đakovačke Tržnice nadzirat će, osim Univerzalovih djelatnika, pripadnici Civilne zaštite Grada Đakova.