Besplatnim su kupanjem u 14 sati otvoreni Gradski bazeni. Prazničko je sparno poslijepodne na bazene privuklo mnoge sugrađane, posebno one mlađe, koji su strpljivo dočekali prvo osvježenje i bijeg od ljetne vrućine. Među prvima se okupao i Univerzalov direktor Stjepan Ripić koji kaže da je voda “malo friška, ali samo dok se ne skvasiš i zaplivaš”, iako je temperatura vode u olimpijskom bazenu, po službenome mjerenju, 22 ⁰C. Bazeni će sutra biti zatvoreni zbog priprema za sportsko-zabavni show City Games koji počinje u 19.30, uz slobodan ulaz. Međutim, od ponedjeljka je radno vrijeme svakodnevno od 10 do 19 sati.

Uoči početka nove sezone Univerzal je u cjelovitu rekonstrukciju korita velikog bazena, uključujući zamjenu glavnoga vodoopskrbnog cjevovoda, postavljanje novih dovodnih cijevi, mreže podnih mlaznica, “zatvaranje” bazenske školjke, hidroizolaciju i keramičarske radove, investirao 1,6 milijuna kuna (bez PDV-a), čime je trajno riješen dugogodišnji problem gubitka 10.000 kubika vode u jednoj sezoni.