Reciklažno je dvorište Đakovo novo prihvatno mjesto u sustavu gospodarenja ambalažnim otpadom za plastičnu, metalnu i staklenu ambalažu s povratnom naknadom. Za svaku donesenu iskorištenu bocu ili limenku pića u Gajevu 31 Univerzal korisniku odmah isplaćuje zajamčenu naknadu od 0,07 €, što pravilno zbrinjavanje ambalaže na ovaj način, za razliku od iste usluge u trgovačkom centru, čini jednostavnim, brzim i praktičnim. Plastične i staklene boce i metalne limenke raznih zapremnina, s označenim pravom potrošača na povratnu naknadu, mogu se predati od ponedjeljka do petka u radnom vremenu Reciklažnog dvorišta Đakovo.

Prihvat je ambalaže organiziran strojno, ubacivanjem ambalažnih jedinica u tunel automatiziranog aparata koji senzorno očitava svaku jedinicu, a po okončanom “punjenju”, uređaj potrošaču izbacuje listić s količinom zaprimljenih jedinica i izračunatim iznosom povratne naknade koja se isplaćuje na blagajni Univerzalove trgovine neposredno uz Reciklažno dvorište. Za pristup dvorištu i novoj usluzi potrebna je jedino korisnička identifikacijska kartica.