Uz nešto drukčija pravila ponašanja korisnika ponovno je otvoreno Reciklažno dvorište Đakovo. Građani koji dovoze otpad neposredno po ulasku u objekt trebaju zaustaviti vozilo i ostati u svome automobilu sve dok prethodni korisnik ne napusti dvorište. Na ovaj se način poštuje socijalna udaljenost kao osnovna mjera prevencije širenja koronavirusa. Univerzalovi djelatnici, osim toga, radi zaštite vlastitog, ali i zdravlja korisnika, nose zaštitne maske i rukavice.

Radno je vrijeme reciklažnog dvorišta nepromijenjeno u odnosu na već poznato; ponedjeljkom, srijedom i petkom od 7 do 14, a utorkom i četvrtkom od 11 do 18 sati. Pravo korištenja usluga Reciklažnog dvorišta Đakovo ostvaruje se identifikacijskom karticom koja se može besplatno dobiti u Univerzalovoj Upravi, V. Nazora 68, od ponedjeljka do petka od 7 do 14 sati.