Po izvlačenju glazure i izradi hidroizolacije podloge, građevinski su radnici u koritu olimpijskog bazena prionuli postavljanju protukliznih keramičkih pločica. Samo na bazenskome dnu valja postaviti 1.250 četvornih metara pločica, ne računajući okvir bazenske školjke do odmorišnoga podesta. Radnicima Tehnocolora nestabilno vrijeme nikako ne ide u prilog, jer česta kiša zamjetno usporava posao. Ipak, sve bi trebalo biti dovršeno u pravo vrijeme, a Gradski bazeni spremni za otvorenje uoči kalendarskog početka ljeta. Podsjetimo, rekonstrukcija korita olimpijskog bazena bila je neophodna zbog golemih gubitaka vode, dotrajalosti instalacija i višegodišnje nefunkcionalnosti podnih mlaznica za punjenje i nadopunu bazena, s čim su se Grad i aktualna Univerzalova uprava spremno uhvatili u koštac.