Na Gradskom su bazenu i službeno započeli ljetos najavljeni radovi na rekonstrukciji velikog bazena. Prvi su to temeljiti zahvati u olimpijskome bazenskom koritu još od otvaranja đakovačkog kupališta početkom 90-ih, kojima će se sanirati dotrajale vodoopskrbne instalacije i zaustaviti golemi gubici vode primijećeni tijekom posljednjih sezona. Konzultirajući građevinsku struku, Univerzal je proveo ispitivanje (ne)propusnosti i funkcionalnosti cjevovoda i kompenzacijskog okna i zbog loših rezultata odlučio o zamjeni instalacija.

– Radovi vrijedni 1,6 milijuna kuna bez PDV-a obuhvaćaju zamjenu vodoopskrbnog cjevovoda od strojarnice ispod bazenskih tribina do otvora za punjenje bazena u samome koritu, uključujući i hidroizolaciju. Podne su mlaznice u koritu velikoga bazena već neko vrijeme izvan upotrebe, bazen se punio preko bočnih otvora u zidovima, što nije bilo dobro za cirkulaciju vode i pravilnu raspodjelu dezinfekcijskih sredstava, pa ćemo sada cijeli sustav zamijeniti i vratiti mu punu uporabnu vrijednost, kaže Univerzalov direktor Stjepan Ripić, dodajući da je prosječni neopravdani gubitak vode u olimpijskim bazenu na godišnjoj razini bio vrtoglavih 10.000 kubika! Da bi se obavili predviđeni radovi s ugradnjom novih dovodnih cijevi i mlaznica kao najvažnijim projektnim zadatkom, već su uklonjene pločice sa zidova i dna, a trebat će dijelom razbiti podnu ploču i podložni beton prateći mrežu mlaznica. Potom će se sanirati i hidroizolirati bazenska školjka te postaviti nove keramičke protuklizne pločice do odmorišnog podesta, iznad kojega su nove pločice od ljeta 2016.

Radove izvodi Tehnocolor kao najpovoljniji ponuditelj izabran javnom nabavom, a sve bi trebalo biti gotovo do početka lipnja.