Ispod površine je vode na Gradskim bazenima Ruža Mikešić tijekom protekla dva ljeta fotografski bilježila dinamičnost pokreta ljudskog tijela uronjenog u dubine velikog bazena, a izabranih je 30 fotografija postavila u suradnji s Foto-kino klubom Đakovo u Kući Reichsmann na gradskome korzu. Izložbu “Plavi zen” sinoć je ondje otvorio Univerzalov direktor Stjepan Ripić, podsjetivši da je iza nas rekordna kupališna sezona u kojoj su Gradski bazeni imali oko 47.000 gostiju i 1.000 prodanih sezonskih ulaznica! Direktor Ripić i autorica posebno su se osvrnuli na besprijekornu čistoću bazenske vode, bez čega, složili su se oboje, ne bi bilo ni ovih fotografija. Istaknuli su da zasluge za tehničko održavanje kvalitete vode ima Univerzalov bazenski tim.

Vidno uzbuđena pred brojnim prijateljima i kolegama, autorica Mikešić zahvalila je svima koji su podržali i realizirali “Plavi zen”, posebno osobama s fotografija i najavila još podvodnih igara s bazenskim plavetnilom u budućnosti. Izložba je dio programa “Zvonila su zvona katedrale naše” Grada Đakova, koji je ujedno njezin glavni pokrovitelj.