Danas je malo nakon 15 sati došlo do izvaljivanja rasvjetnog stupa na Gradskim bazenima. Stup, postavljen posred prostora između olimpijskog bazena i tribine, pao je na tribinu i u tom trenutku nije bio pod naponom. Bazensko je osoblje ranije, kada je primijetilo da nije potpuno stabilan, stup isključilo s elektroenergetske mreže te tada procijenilo kako nije potrebno poduzimati dodatne radnje. Nažalost, stup se kasnije ipak izvrnuo, no srećom nitko nije stradao.
Univerzalov je direktor Stjepan Ripić, čim je obaviješten o događaju, naložio žurnu sanaciju srušenog i provjeru statike svih ostalih stupova u bazenskom krugu, kao i ispitivanje svih okolnosti koje su dovele do izvaljivanja, a onda i odgovarajuće mjere.
Prije otvaranja kupališne sezone, kao i svake godine, obavljen je pregled infrastrukture i ključnih instalacija, pri čemu nisu uočene nikakve naznake sigurnosnih rizika.