Jednoglasnom odlukom svih članova Univerzalove Skupštine, novi je direktor gradskog komunalca od 25. srpnja Stjepan Ripić (HDZ). Došlo je i do izmjena u sastavu Nadzornog odbora koji sada čine Branko Kolak, Sanja Rogoz Šola, Stjepan Fekete (predstavnici Grada) i Božana Kovačić (predstavnica općina Đakovštine, suvlasnika), dok peti član, kojega biraju radnici, ostaje Damir Bračko. Ekonomist po struci, Ripić je oženjen i otac četvero djece.

– U biznisu sam 20 godina i prošao sam sve faze rada poduzeća, od nabave i prodaje do komercijale i upravljanja društvima. Smatram kako sam kompetentan i da mogu kvalitetno obavljati funkciju direktora komunalnog poduzeća, rekao je Ripić na press konferenciji na kojoj ga je predstavio gradonačelnik Marin Mandarić (HDZ). Razlog zbog kojeg je prihvatio mjesto Univerzalovog direktora, kako sâm navodi, želja je da komunalnu tvrtku učini još kvalitetnijom, transparentnijom i otvorenijom.

– Zajedno s općinama Đakovštine, na zajedničkom smo sastanku odlučili da nećemo čekati 8. rujna, za kada je sad već bivša Univrezalova Uprava sazvala Skupštinu društva jer držimo da je prošlo previše vremena. Temeljem članka 440. Zakona o trgovačkim društvima iskoristili smo pravo prema kojem članovi društva jednoglasno mogu donositi sve odluke koje su u domeni Skupštine društva i izabrali direktora, obrazložio je gradonačelnik Mandarić.