Krajem rujna nastavljamo besplatno zbrinjavati glomazni otpad s kućnih adresa. U jesenskom su ciklusu ovim dijelom javne usluge obuhvaćena kućanstva mjesnih odbora: Braća Ribar, Gabro Hes, Sjever-Dračice, Piškorevci, Novi Perkovci, Đurđanci i Budrovci te sva naselja općina Viškovci i Gorjani. Raspored je, podsjetimo, objavljen na Univerzalovim službenim mrežnim stranicama.

Građani koji žele odvoz krupnog otpada trebaju preuzeti, popuniti i vratiti nam e-poštom obrazac s potrebnim podacima, a prijava se može obaviti i telefonom na broj 099 8010 163, najkasnije do datuma naznačenog u rasporedu za svaki mjesni odbor. Korisnici javne usluge s preostalog terena imaju pravo pripremiti do tri prostorna metra otpada u koji ulazi kuhinjska, kupaonska i vrtna oprema, podne obloge, namještaj, stvari za djecu, madraci, stolarija i sl. O terminu dolaska našeg tima po prijavljeni glomazni otpad svakog ćemo korisnika izvijestiti izravnim telefonskim pozivom nekoliko dana uoči preuzimanja.

Što je sve glomazni otpad?