Odlukom nacionalnoga Stožera civilne zaštite tržnicama je dopušten rad u zatvorenom i otvorenom dijelu, no samo za prodaju prehrambenog programa, voća i povrća, uključujući i ribarnice. Pritom je više nego ikad nužno pridržavati se higijenskih standarda i stroge mjere socijalnoga distanciranja (minimalno jedan metar udaljenosti u vanjskom i dva metra u unutarnjem prostoru!). U subotu 20. ožujka na Gradskoj je tržnici Đakovo stoga radni dan.

Zakupnicima poslovnih prostora i prodajnih mjesta, kojima je zabranjeno obavljanje djelatnosti, sva prava i obveze na temelju s Univerzalom sklopljenih ugovora miruju dok god se primjenjuje ova mjera.

Budimo obzirni i odgovorni i dolazimo li u nabavku namirnica na Tržnicu, obavezno poštujemo javno objavljene preporuke i mjere kojima štitimo svoje zdravlje i zdravlje svojih bližnjih.