U skladu s Vladinom uredbom, kojom je dopunjen Zakon o održivom gospodarenju otpadom, novinama i pravilima koja stupaju na snagu, svaka posuda za otpad od 120 i 1.100 litara dobiva svoj serijski broj, bar kod i čip, a svaki korisnik mora potpisati Izjavu o načinu korištenja javne usluge skupljanja, odvoza i zbrinjavanja komunalnog otpada.

Akreditirani Univerzalovi radnici idućih će mjeseci obilaziti kućanstva, poslovne korisnike i stambene zgrade te označavati posude čipovima i naljepnicama s propisanim oznakama. Korisnike će na privatnim i poslovnim adresama usto upoznati s novostima u sustavu prikupljanja otpada i popunjavanjem obvezne Izjave o korištenju komunalne usluge.

Riječ je o vrlo opsežnom procesu koji predstavlja novi i važan korak u digitalizaciji sustava preuzimanja i odvoza otpada u cijeloj Hrvatskoj. Projekt je zakonska obaveza, kako komunalnih društava, tako i samih građana, pa Univerzal moli sugrađane za razumijevanje i suradnju.