Osvježenje i zabavu na Gradskim je bazenima ovog ljeta pronašlo 54.000 kupača! Pokazuje to projekcija temeljena na broju prodanih sezonskih, mjesečnih, obiteljskih i dnevnih ulaznica. – Rekordni je vikend bio od 21. do 23. srpnja, kada je na bazenima boravilo oko 3500 posjetitelja, a slična je posjećenost zabilježena i na samom kraju srpnja. O uspješnosti aktualne kupališne sezone govori činjenica da brojke nisu konačne. Unatoč početku školske godine i završetku godišnjih odmora, Gradski bazeni ostaju otvoreni do 17. rujna. U posljednjem tjednu sezone, od 11. do 17. rujna, sve smo posjetitelje u dogovoru s Gradom tradicionalno odlučili počastiti besplatnim kupanjem, kaže Univerzalov direktor Stjepan Ripić.

Ovogodišnja je kupališna sezona bila još uspješnija od lanjske, kada je evidentirano 50.000 kupača, što znači da je posjećenost omiljenom kupalištu, na koje osim Đakovčana dolaze i mještani okolice, porasla za osam posto. Hit ljeta 2017. ponovno je bio prošlog ljeta postavljen 55-metarski aquagan, nova je gradska vlast kao novost uvela sezonsku obiteljsku ulaznicu i gratis ulaz za djecu do šest godina, dok je ponuda zabavnih sadržaja početkom kolovoza proširena na stolni nogomet. Vrijeme je i dalje vruće, kao stvoreno za kupanje, a voda u bazenima još uvijek ugodno topla (24˚C) i čista.