Iznenada nas je u 62. godini života napustio kolega Zlatko Vukoja. Vijest o njegovoj smrti zatekla nas je i duboko dirnula, a posebno Zlatku najbliže kolege koji su s njim dijelili posao, vrijeme i životne priče. Zlatko je u komunalno poduzeće Univerzal došao daleke 1987., kada je počeo raditi u grobljanskoj klesariji. Kasnije postaje nalagač otpada i u nezahvalnom, ali odgovornom poslu na kamionu i cesti, u prometnoj gužvi, uz neugodan miris i po svim vremenskim prilikama provodi najveći dio radnoga vijeka; još dok su kante za otpad bile metalne i teške, a praznile se isključivo snagom ruku.

Zlatko, nažalost, nije dočekao zasluženu mirovinu kojoj se neizmjerno radovao. Posljednje su mu tri godine bili povjereni jednostavniji radni zadaci. Lani je u povodu Univerzalove 60. obljetnice djelovanja primio zahvalnicu za 35 godina predanosti poslovnoj organizaciji, kolegijalnosti i rada u komunalcu. Danas mu ponovno plješćemo za sve što je činio, za njegovu ljudskost, skromnost, poniznost i marljivost. S ovog je svijeta otišao tiho i samozatajno, kako je uostalom svakoga dana odlazio sa svog radnog mjesta. Pamtit ćemo ga po jednostavnosti, požrtvovnosti i napose – osmijehu. U ovom sjetnom trenutku našem Zlatku na osobit način iskazujemo veliko poštovanje i zahvalu, ponosni što je tolike godine bio dio Univerzalova kolektiva.

Posljednji ispraćaj kolege Zlatka bit će u četvrtak 9. studenoga u 13 sati na piškorevačkom groblju.