U svom je proračunu Grad Đakovo za ovu godinu osigurao 200.000 kuna kojima će građanima sufinancirati zamjenu azbestnih krovnih pokrova i odvoz azbestnih ploča. Dok traje e-savjetovanje, korisnicima Univerzalovih je usluga i dalje omogućeno besplatno zbrinjavanje azbestnih ploča u Reciklažnom dvorištu Đakovo, uz predočenje identifikacijske kartice. U dvorište je dopušteno dopremiti 200 kg azbestnog pokrovnog materijala u polugodišnjem razdoblju, što je 20-ak ploča, ne računaju li se preostale komponente građevinskog otpada kućanstava.

Od kraja rujna do kraja prosinca 2019. godine, otkad je otvoreno reciklažno dvorište u Gajevoj 31, Univerzal je od privatnih korisnika zaprimio 1.250 kg salonitnih ploča, pokrova popularnog 1980-ih godina, koji sadržava azbest i po katalogu otpada pripada opasnome otpadu. Takve ploče, međutim, postaju opasne za zdravlje samo ako se lome, stružu, buše i razbijaju, jer tada se čestice azbesta raspršuju zrakom i ulaze u pluća.