Završetkom veljače prestaje organizirano skupljanje otpada od svinjokolje u specijaliziranim spremnicima na Vitici. Građani su u protekla četiri mjeseca besplatno zbrinuli 25 tona klaoničkog otpada koji je Univerzal predao na daljnju obradu sesvetskoj Agroproteinki. U njezinim će pogonima neiskoristivi ostaci domaćih svinja biti pretvoreni u hranu za životinje, što je dobar primjer kružne ekonomije.

Od jeseni 2018. do danas na ovaj je način prikupljeno 68,5 tona klaoničkog otpada gradskih i prigradskih kućanstava, čime su Đakovčani pokazali visoku osviještenost o higijenskim, ekološkim i gospodarskim koristima koje donosi pravilno zbrinjavanje klaoničkog otpada. Potrebna je sredstva osigurao Grad Đakovo, a cjelokupnu tehničku podršku pruža Univerzal.