Ekonomska je škola “Braća Radić” u suradnji s Univerzalom na zelenoj površini uz spoj Splitske i Ulice Eugena Kvaternika zasadila Drvored generacije 2021./22. Povod sadnji četiri školovana stabla crvenolisnoga javora bio je Dan planeta Zemlje, obilježen već tradicionalnom radnom akcijom kojom se kod učenika razvija osjećaj za suživot s prirodom i odgovornost življenja. Za šesti su po redu generacijski drvored, a drugi na ovoj lokaciji, uz stručnu pomoć komunalnih radnika zaslužni učenici 4E1, 4E2, 4K i 3Pr razreda. Svaki je razred u maturalnoj generaciji ekonomista zasadio po jedno novo stablo koje predstavlja poveznicu prirode i njihova odrastanja, ali kasnije i uspomenu na srednjoškolsko doba i mladost, najljepše razdoblje u životu.

Gradski je komunalac donacijom drveća, uključivanjem svojih ljudskih i materijalnih resursa, kao i financiranjem izrade pločica s oznakama vidljivosti dokazao i ovaj put da je društveno odgovorna poslovna organizacija.