Da je u zimskim uvjetima prometovanja doista potreban poseban oprez, potvrđuje nesreća koja se jutros oko 7.15 dogodila na križanju Pavićeve i Mihanovićeve ulice, na sreću bez teže stradalih.

APP-ov je autobus udario Univerzalov kamion rasipač, kada je kamion, vozeći ispred njega, skretao ulijevo u Ulicu Antuna Mihanovića, a onda zbog siline udarca u stražnji dio kamiona i raskvašenog snijega na cesti, skliznuo s kolnika na drugu stranu, udario u dva parkirana automobila i završio pripijen uz rub kuće.

Kamion Univerzalove Zimske službe, koji je trebao obaviti posipavanje Mihanovićeve solju i sipinom, zarotirao se i zaustavio. Autobus je vozio vojnike u Našice i uklonjen je s mjesta nesreće tek oko podneva, nakon završenog policijskoga očevida. Iz Ministarstva obrane kasnije je stigla informacija da su dvojica vojnika ipak lakše ozlijeđena, a medicinska im je pomoć pružena u našičkoj bolnici. Na svim je vozilima i kući pričinjena materijalna šteta.

Teško je i pomisliti što bi se dogodilo da je do nesreće došlu samo koju minutu kasnije, kada tim dijelom Pavićeve ulice prolaze djeca koja idu u školu.