Sezona je svinjokolje. Osim što predstavlja nezaobilazni dio tradicije našeg podneblja i domaću proizvodnju mesnih delicija koje potom blagujemo cijele godine, svinjokolju redovito prati problem zbrinjavanja neiskoristivih svinjskih ostataka – crijeva, iznutrica, kostiju, kože i ostalog. Zato je Univerzal kako bi građanima, koji obavljaju svinjokolju za vlastite, ali ne i komercijalne potrebe, pomogao u pravilnom i besplatnom zbrinjavaju otpada, na gradskom odlagalištu Vitika postavio dva specijalizirana spremnika od 1.200 litara, isključivo za životinjske ostatke.

Podsjećamo da je radi zaštite od smrada i sprječavanja mogućih izvora bolesti, životinjske lešine i sav animalni otpad zabranjeno odlagati u posude za miješani komunalni otpad, što neki nažalost čine, i treba ga zbrinuti u skladu sa svim zakonskim propisima na gradskom odlagalištu, od ponedjeljka do petka od 7 do 15 i subotom od 7 do 12 sati, bez ikakve naknade!

Animalni otpad Univerzal predaje Agroproteinki, tvrtki ovlaštenoj za daljnje postupanje sa životinjskim nusproizvodima.