Reciklažno su dvorište Đakovo posjetili učenici nižih razreda Područne škole Široko Polje OŠ Josipa Antuna Ćolnića. Razgledavajući spremnike širom dvorišta, s velikim su zanimanjem mali Širokopoljčani pratili priču o važnosti razvrstavanja otpada i njegovu privremenom skladištenju u ovom specijaliziranom objektu, sve dok Univerzal taj isti otpad ne preda drugom sakupljaču ili oporabitelju u sustavu gospodarenja otpadom. Upoznali su prostor i osoblje dvorišta i dobili odgovore na pitanja o pravilnom zbrinjavanju iskorištenih igračaka, kockica, odjeće, elektroničkih uređaja poput usisivača i mobitela, baterija, plastične ambalaže, automobilskih guma, staklenih bočica, starog namještaja, žarulja, lijekova i niza drugih vrsta otpada. Stali su i na vagu, na kojoj su provjerili tjelesnu težinu, a promatrali su i kako kamion podizač spušta i diže kontejnere. Dobrog raspoloženja, što potvrđuje fotografija, nije nedostajalo!